Jak rozkręcić swój kanał YouTube?
Jak rozkręcić swój kanał YouTube?

Prowadzenie własnego kanału YouTube w celu promocji swojego biznesu, strony www, to aktualnie standard, nad którym powinniśmy się poważnie zastanowić. Okazuje się przecież, że algorytmy Google cenią sobie materiały wideo. Wynika to również z większych upodobań użytkowników do filmów. Znacznie bardziej wolą oglądać pewne materiały, niż je czytać. Na kanale YouTube możesz więc odnaleźć miliony potencjalnych Klientów, którzy zdecydują się na obserwowanie Twojego kanału YouTube. Jeśli już posiadasz taki kanał, to bardzo dobrze. A jeśli nie, to zadbaj o jego utworzenie. Nie jest to takie trudne. Wystarczy Ci posiadanie konta Google(poczty Gmail.com). Następnie przechodzisz na kanał YouTube i tam logujesz się za pomocą swojego konta Google.

Ustawienie konta YouTube

Jeśli już zalogowałeś się na konto YouTube, to możesz przejść do podstawowych ustawień swojego konta. Tam dokładnie ustalasz, jaki jest tytuł Twojego konta YouTube, jego opis. Możesz również przejść do “zaawansowanych ustawień”. W tym miejscu ustalasz, jaka jest główna tematyka Twojego kanału YouTube. Wprowadzasz najważniejsze słowa kluczowe, które odnoszą się do niego. Jeśli więc ktoś w wyszukiwarce YouTube będzie szukał informacji na taki temat, to będzie mógł znaleźć Twój kanał i zapoznać się z jego filmami.

Pamiętaj także, aby ustawić odpowiednią miniaturkę i obraz swojego kanału YouTube. Najlepiej, gdy utworzysz te zdjęcia w programie graficznym Canva. Tam po utworzeniu konta masz możliwość wybrania specjalnych parametrów miniaturki YouTube i obrazu w tle YouTube. Następnie po dodaniu tych zdjęć do konta YouTube sprawdź czy te zdjęcia wyświetlają się poprawnie na komputerze i urządzeniach mobilnych. Jeśli tak, to wspaniale!

Dodawanie pierwszych filmów na kanał YouTube

Twoje konto YouTube będzie popularne, jeśli zadbasz o dodanie do niego ciekawych filmów. Oczywiście liczy się również sama jakość nagrania. Dbaj więc o tworzenie nagrań w wysokiej jakości obrazu HD, albo jeszcze lepszej. Przy okazji rozmiar takiego obrazu niech będzie minimum 720 px. Musisz pamiętać jeszcze o wysokiej jakości dźwięku. W tym celu czasami warto zaopatrzyć się dobry mikrofon krawatowy bądź w pewne mikrofony USB. Wtedy Twój głos będzie w takich filmach naprawdę dobry, co spełni oczekiwania oglądających.

Po spełnieniu tych norm jakościowych, przyglądaj się tworzonym przez Ciebie filmom. Nie po prostu okażą się interesujące. Niech zwracają uwagę na tematy, które dotyczą Twojego biznesu, a zarazem mogą zainteresować sporą rzeszę odbiorców. Możesz w tym celu starać się wyszukać na kanale YouTube filmów o podobnej tematyce bądź tej samej. Będziesz mógł się zainspirować i stworzyć jeszcze lepsze filmy.

Podczas dodawania filmów na kanale YouTube pamiętaj, by w tytule i pierwszych zdaniach opisu pojawiły się najważniejsze słowa kluczowe. Również w okienku Tagi warto dodać najlepsze słowa kluczowe, które opisują dany film. To sprawi, że będzie on dostępny dla większej ilości użytkowników YouTube.

Dalsza promocja kanału YouTube i filmów

Twój kanał YouTube i oglądalność wszystkich filmów będzie coraz lepsza, jeśli na początek rozkręcisz swój kanał. Jak to zrobić? Mógłbyś odpalić drogą reklamę w Google Adwords. Natomiast nie zawsze wydaje się ona aż tak skuteczna. Czasami lepiej będzie po prostu zadbać o zdobycie pierwszych obserwujących Twój kanał YouTube. Możesz ich zakupić w naszym serwisie. My dbamy o to, aby byli to 100% unikalni i prawdziwi obserwujący. To również sprawi, że każdy Twój kolejny dodany film będzie cieszył się większą oglądalnością. Pozwól więc sobie na taki szybki rozwój swojego kanału YouTube.

Spełnienie tych wszystkich 3 wskazówek sprawi, że rozkręcisz kanał YouTube. Powodzenia!

Możesz skorzystać również z usług naszego sklepu, dzięki którym z łatwością rozwiniesz swoje konto na YouTube w mgnieniu oka!
Pozwoli Ci to uzyskać znacznie szybszy rozwój niż standardowa, ręczna praca nad Twoim profilem w celu jego rozwoju.

Życzymy powodzenia!

Zespół Dobrelajki.pl
Zespół Dobrelajki.pl