Jak rozkręcić swój kanał YouTube?
Jak rozkręcić swój kanał YouTube?

Prowadzenie własnego kanału YouTube w celu promocji swojego biznesu, strony www, to aktualnie standard, nad którym powinniśmy się poważnie zastanowić. Okazuje się przecież, że algorytmy Google cenią sobie materiały wideo. Wynika to również z większych upodobań użytkowników do filmów. Znacznie bardziej wolą oglądać pewne materiały, niż je czytać. Na kanale YouTube możesz więc odnaleźć miliony potencjalnych Klientów, którzy zdecydują się na obserwowanie Twojego kanału YouTube. Jeśli już posiadasz taki kanał, to bardzo dobrze. A jeśli nie, to zadbaj o jego utworzenie. Nie jest to takie trudne. Wystarczy Ci posiadanie konta Google(poczty Gmail.com). Następnie przechodzisz na kanał YouTube i tam logujesz się za pomocą swojego konta Google.

Ustawienie konta YouTube

Jeśli już zalogowałeś się na konto YouTube, to możesz przejść do podstawowych ustawień swojego konta. Tam dokładnie ustalasz, jaki jest tytuł Twojego konta YouTube, jego opis. Możesz również przejść do “zaawansowanych ustawień”. W tym miejscu ustalasz, jaka jest główna tematyka Twojego kanału YouTube. Wprowadzasz najważniejsze słowa kluczowe, które odnoszą się do niego. Jeśli więc ktoś w wyszukiwarce YouTube będzie szukał informacji na taki temat, to będzie mógł znaleźć Twój kanał i zapoznać się z jego filmami.

Pamiętaj także, aby ustawić odpowiednią miniaturkę i obraz swojego kanału YouTube. Najlepiej, gdy utworzysz te zdjęcia w programie graficznym Canva. Tam po utworzeniu konta masz możliwość wybrania specjalnych parametrów miniaturki YouTube i obrazu w tle YouTube. Następnie po dodaniu tych zdjęć do konta YouTube sprawdź czy te zdjęcia wyświetlają się poprawnie na komputerze i urządzeniach mobilnych. Jeśli tak, to wspaniale!

Dodawanie pierwszych filmów na kanał YouTube

Twoje konto YouTube będzie popularne, jeśli zadbasz o dodanie do niego ciekawych filmów. Oczywiście liczy się również sama jakość nagrania. Dbaj więc o tworzenie nagrań w wysokiej jakości obrazu HD, albo jeszcze lepszej. Przy okazji rozmiar takiego obrazu niech będzie minimum 720 px. Musisz pamiętać jeszcze o wysokiej jakości dźwięku. W tym celu czasami warto zaopatrzyć się dobry mikrofon krawatowy bądź w pewne mikrofony USB. Wtedy Twój głos będzie w takich filmach naprawdę dobry, co spełni oczekiwania oglądających.

Po spełnieniu tych norm jakościowych, przyglądaj się tworzonym przez Ciebie filmom. Nie po prostu okażą się interesujące. Niech zwracają uwagę na tematy, które dotyczą Twojego biznesu, a zarazem mogą zainteresować sporą rzeszę odbiorców. Możesz w tym celu starać się wyszukać na kanale YouTube filmów o podobnej tematyce bądź tej samej. Będziesz mógł się zainspirować i stworzyć jeszcze lepsze filmy.

Podczas dodawania filmów na kanale YouTube pamiętaj, by w tytule i pierwszych zdaniach opisu pojawiły się najważniejsze słowa kluczowe. Również w okienku Tagi warto dodać najlepsze słowa kluczowe, które opisują dany film. To sprawi, że będzie on dostępny dla większej ilości użytkowników YouTube.

Dalsza promocja kanału YouTube i filmów

Twój kanał YouTube i oglądalność wszystkich filmów będzie coraz lepsza, jeśli na początek rozkręcisz swój kanał. Jak to zrobić? Mógłbyś odpalić drogą reklamę w Google Adwords. Natomiast nie zawsze wydaje się ona aż tak skuteczna. Czasami lepiej będzie po prostu zadbać o zdobycie pierwszych obserwujących Twój kanał YouTube. Możesz ich zakupić w naszym serwisie. My dbamy o to, aby byli to 100% unikalni i prawdziwi obserwujący. To również sprawi, że każdy Twój kolejny dodany film będzie cieszył się większą oglądalnością. Pozwól więc sobie na taki szybki rozwój swojego kanału YouTube.

Spełnienie tych wszystkich 3 wskazówek sprawi, że rozkręcisz kanał YouTube. Powodzenia!

Możesz skorzystać również z usług naszego sklepu, dzięki którym z łatwością rozwiniesz swoje konto na YouTube w mgnieniu oka!
Pozwoli Ci to uzyskać znacznie szybszy rozwój niż standardowa, ręczna praca nad Twoim profilem w celu jego rozwoju.

Życzymy powodzenia!

Zespół Dobrelajki.pl
Zespół Dobrelajki.pl

Jak rozkręcić fanpage na Facebooku?
Jak rozkręcić fanpage na Facebooku?

Strona na Facebooku, znana jako Fanpage, musi być odpowiednio prowadzona. Jedynie dzięki temu może uzyskać coraz większą popularność. Jakie jednak dokładnie warunki należy tutaj spełnić, aby rozkręcić Fanpage? Przyjrzyj się kilku podstawowym wskazówkom, które działają od lat i są wysoko cenione przez algorytmy Facebooka.

Unikalne posty

Fanpage zazwyczaj stanowi promocję pewnej firmy czy biznesu. Chcemy na nim dzielić się najważniejszymi informacjami. Tak, by potencjalni i przyszli Klienci byli z nami na bieżąco. Gdy więc tworzymy regularnie nowe posty na naszym Fanpage, to musimy pamiętać o ich unikalności. Nie powinni być skopiowane z innego miejsca. Niech będą przygotowane od początku do końca. Przy okazji zastanówmy się nad tym, jak powinna wyglądać taka treść. Tak, by była dostosowana do naszych najważniejszych odbiorców. Dodatkowo liczy się zastosowanie każdego tygodnia różnych rodzajów postów.

Najczęściej polecane posty na Fanpage:

  • informacyjne
  • motywacyjne
  • promocyjne
  • branżowe
  • edukacyjne

Nie warto więc za każdym razem stosować te same posty na naszym Fanpage(np. promocyjne czy informacyjne). Stosujmy także pozostałe, dzięki czemu utrzymamy znaczne lepsze relacje z naszymi Klientami. Uznają oni, że warto obserwować nasz Fanpage, ponieważ nie tylko mają kontakt z naszą firmą, biznesem, ale również mogą rozwijać się w ważnych dla nich kierunkach(decydują o tym posty branżowe, edukacyjne i motywacyjne). W ciągu tygodnia możemy ustalić pewną strategię, w jakie dni stosujemy posty informacyjne, branżowe i promocyjne, a kiedy motywacyjne i edukacyjne. Po pewnym czasie, na przykład miesiącu czy kilku, będziemy dokładnie widzieli, jakie możliwości daje nam taka strategia. Jeśli mamy coraz więcej obserwujący i pojawiają się interakcje na Fanpage(polubienia i komentarze pod postami), to należy taką strategię pozostawić na dłużej.

Filmy Wideo i Live Stream na Fanpage

Aktualnie ogromne znacznie odgrywają materiały wideo w kanałach Social Media. Jeśli więc takie filmy będziemy dodawać do Fanpage, a zarazem tworzyć tak zwany “live stream” z naszymi obserwatorami. Wcześniej poprzez różne posty możemy starać się ich przygotować na coś takiego. Jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że chętnie zdecydują się na obejrzenie takiego nagrania.

Zdarza się, że autorzy znanych Fanpage organizują “Live Stream” na Fanpage typu “Pytania i Odpowiedzi”. Uczestnicy mogą więc zadawać pytania, na które jest im od razu udzielana odpowiedź. To również wpływa na stworzenie pozytywnych interakcji z użytkownikami. Przy okazji można poznać ich problemy, które jesteśmy w stanie rozwiązać. Możliwe, że i to coś sprawi, że znajdziemy pomysł na nowy biznes.

Regularność przy prowadzeniu Fanpage

O tej kwestii po prostu nie możemy zapominać. Gdybyśmy przez kilka tygodni nie tworzyli nowych postów na Fanpage, to obserwujący mogliby odejść. Uznaliby, że już zakończyliśmy swoją działalność. Nie chcemy, aby tak było. Można przecież wykorzystać pewne narzędzia, jak Later, Buffer czy inne, które pozwalają nam na zautomatyzowanie publikacji postów na naszym Fanpage. Z dużym wyprzedzeniem możemy zaplanować publikację przeróżnych postów. A zarazem otrzymać dodatkowe narzędzia(zdjęcia motywacyjne itp.), dzięki którym łatwiej jest nam przygotowywać pewne posty.

Na koniec nie zapomnijmy o sile, jaką posiadają hashtagi. Oczywiście Facebook nie uwielbia ich. Natomiast w każdym poście możemy dodać od 3-5 tagów. Więcej nie warto, ponieważ wtedy posty uzyskałyby mniejszą siłę SEO i nie byłyby tak dostępne dla użytkowników Facebooka. Także dodając filmy pamiętajmy o tym, by wykorzystać popularne tagi(jest tam specjalna rubryka na to miejsce).

Dzięki zastosowaniu tych kilku prostych wskazówek rozkręcisz swój Fanpage. Pomoże Ci w tym jeszcze wcześniejsze zakupienie pewnych obserwujących. Szczególnie na początek, gdy rozwijasz swój Fanpage. Z czasem użytkownicy będą znacznie szybciej odnajdywać Twój Fanpage i go obserwować. Zakup więc 100% unikalnych obserwujących u Nas. Zapraszamy!

Życzymy Powodzenia!

Zespół Dobrelajki.pl
Zespół Dobrelajki.pl

Jak wybić się na instagramie?
Jak wybić się na instagramie?

Instagram jest jednym z ciekawych kanałów Social Media, z którego korzysta milionowa rzesza użytkowników w samej Polsce. Na całym świecie ponad miliard użytkowników Instagrama, co dokładnie ukazuje skalę tego mediów społecznościowego. Jeśli więc jeszcze nie posiadamy swojego konta Instagram, aby promować siebie czy swój biznes, to jak najszybciej powinniśmy o to zadbać. I korzystnie, gdy na samym początku pozwolimy sobie na założenie firmowego konta Instagram. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do większej ilości statystyk, co pozwoli nam dobrze monitorować nasze konto Instagram i dalej dbać o jego skuteczny rozwój. Jakie są jednak początki na Instagramie? Co zrobić, aby się wybić i zyskać coraz większą ilość obserwujących? Oto kilka pomocnych wskazówek!

Zadbaj o ciekawe zdjęcia i opis konta Instagram

Już opis naszego konta Instagram powinien zawierać najważniejsze informacje o nas i biznesie, który prowadzimy. Ktoś wchodząc na nasze konto Instagram ma dokładnie wiedzieć, z kim ma do czynienia. A przy okazji, jak wiele skorzysta na tym, że będzie obserwował nasze konto Instagram. Możemy dać do zrozumienia, że będziemy dzielić się tutaj wiedzą na pewien interesujący temat. W tym celu w opinie konta Instagram nie powinno zabraknąć hashtagów. Ale jakie hashtagi okażą się najlepsze?

Wybór hashtagów do naszego konta Instagram

Warto, abyśmy zobaczyli, które hashtagi pasują tematycznie do naszego konta Instagram. Następnie wykorzystajmy wyszukiwarkę Instagram. Tam wpiszmy nasze przykładowe hashtagi i zobaczymy, jak wielu użytkowników Instagrama obserwuje takie hashtagi. Jeśli cieszą się wysoką popularnością, to warto je wykorzystać u siebie. Gdy zainteresowanie jest nikłe, to te hashtagi są słabe, więc wyszukujemy inne.

Gdy już dodajemy nowe posty na Instagrama, zdjęcia, to warto tworzyć interesujący opis. W nim możemy zawrzeć pewne emotikony, które sprawią, że czytanie będzie ciekawsze. Również tutaj na końcu posta można umieścić listę najważniejszych hashtagów, która pasuje do naszego konta Instagram, a zarazem do posta/zdjęcia, które publikujemy.

Dalsza promocja konta Instagram

Zbieranie nowych obserwujących, polubień postów, okazuje się dość trudne na samym początku. Dlatego znacznie lepiej jest, jeśli zdecydujemy się na zakup 100% unikalnych i prawdziwych obserwujących. Na przykład pierwsze 100 czy 1000 obserwujących, a nawet jeszcze więcej. Dzięki temu nasz kanał poszybuje w górę, a my dalej będziemy mogli skupić się na jego promocji.

Możesz skorzystać również z usług naszego sklepu, dzięki którym z łatwością rozwiniesz swoje konto na Instagramie w mgnieniu oka!
Pozwoli Ci to uzyskać znacznie szybszy rozwój niż standardowa, ręczna praca nad Twoim profilem w celu jego rozwoju.

Zastosuj te proste wskazówki u siebie, a rozkręcisz swoje konto Instagram.

Życzymy Powodzenia!

Zespół Dobrelajki.pl
Zespół Dobrelajki.pl